Audyt dostępności cyfrowej

Przewidziany prawem jako obowiązek dla Jednostek Administracji Publicznej. Przeprowadza się go dla stron i serwisów internetowych oraz  aplikacji mobilnych po to by ustalić ich stopień dostosowania do potrzeb ludzi z niepełnosprawnościami. Audyt weryfikuje dostosowanie serwisów do standardów WCAG 2.1.

Dbając o potrzeby osób z niepełnosprawnościami okazujecie Państwo  w ten sposób empatię,  która ma istotny wpływ na postrzegania Państwa marki. Ważnym zyskiem dla firmy jest też możliwość poszerzenie grupy potencjalnych odbiorców o osoby z niepełnosprawnościami. Rezultatem audytu oprócz raportu i rekomendacji rozwiązań, jest deklaracja dostępności, którą zgodnie z wymaganiami ustawy należy umieścić w serwisie internetowym.

Z dniem 28.06.2023 powinna wejść w życie ustawa EAA o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze. Zgodnie z treścią ustawy dostępność powinny zapewnić producenci, dystrybutorzy, upoważnieni przedstawiciele i importerzy produktów konsumenckich systemów sprzętu komputerowego ogólnego przeznaczenia i ich systemów operacyjnych, terminali samoobsługowych, konsumenckich urządzeń końcowych z interaktywnymi zdolnościami obliczeniowymi wykorzystywanych do świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz dostępu do audiowizualnych usług medialnych, czytników książek elektronicznych. Ustawą objęci zostaną również dostawcy usług telekomunikacyjnych, dostępu do audiowizualnych usług medialnych, towarzyszących usługom autobusowego i autokarowego, lotniczego, wodnego oraz kolejowego transportu pasażerskiego w zakresie usług elektronicznych, bankowości detalicznej, rozpowszechniania książek elektronicznych, handlu elektronicznego.

Więcej informacji

Zobacz inne audyty z zakresu dostępności:

Nasi Klienci

Formularz wyceny

NT GROUP Systemy
Informatyczne Sp. z o.o.

Mapa Google

ul. Pomorska 65, III piętro.
90-218 Łódź

Dział audytów
Sekretariat: 42 655-33-77

503 141 093 Stanisław
507 039  553 Anna
697 034 767 Marcin
609 009 707 Magdalena

 

Zadzwoń do nas. Będzie nam bardzo miło odpowiedzieć na Twoje pytania. Nasz zespół chętnie Ci pomoże.


Możesz skorzystać również z formularza. Zostaw nam wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie.

Zapraszamy.