Audyt PSD2

Dyrektywa PSD2 została stworzona na potrzeby zabezpieczenia i uregulowania usług z zakresu open-bankingu. Celem nowelizacji dotychczasowych przepisów unijnych było ich dostosowanie do zmian wynikających z rozwoju rynku usług płatniczych, w szczególności wynikających z dynamicznego rozwoju technologicznego w obszarze płatności elektronicznych i mobilnych oraz pojawienia się nowych rodzajów usług płatniczych. W uproszczeniu założenia sprowadzają się do umożliwienia dostępu firmom trzecim (TPP) do rachunków bankowych płatnika na trzech poziomach dostępu:

  • AIS – Usługa polegająca wyłącznie na dostępie do informacji o rachunku
  • CAF – Usługa polegająca wyłącznie na sprawdzeniu  dostępności środków płatniczych
  • PIS – Usługa polegająca na inicjowaniu przelewów bankowych w imieniu klienta


Audyt polega na weryfikacji zgodności procedur, dokumentów oraz funkcjonalności systemów instytucji finansowych podlegających obowiązkowi dyrektywy PSD2 w stosunku do zapisów dyrektywy oraz jej wymagań technicznych (Regulatory Technical Standards).

Weryfikujemy również standard komunikacji, działanie interfejsu dla TPP oraz najsłabsze ogniwo systemu – połączenie z hubem dostawcy usługi, poprzez testy penetracyjne portów komunikacyjnych.

Sprawdzamy również dostępność zapasowego niezależnego interfejsu dla TPP lub zwolnienie z opcji FALLBACK, aby nie udostępniać interfejsu klienckiego, ponieważ niesie to za sobą ryzyko „Screen Srapingu” zabronionego w Polsce przez KNF.

Jako pionierzy zaangażowaliśmy się w pomoc bankom w zrozumieniu i wdrożeniu dyrektywy PSD2 w życie. Stąd dysponujemy niezbędnym doświadczeniem w tym zakresie. Opracowaliśmy unikalny system audytu PSD2, który z powodzeniem realizujemy w instytucjach finansowych.

Aby poznać szczegółowy zakres audytu prosimy o kontakt: Stanisław Czapnik sczapnik@ntg.pl tel: 503 141 093

Nasi Klienci

Formularz wyceny

NT GROUP Systemy
Informatyczne Sp. z o.o.

Mapa Google

ul. Pomorska 65, III piętro.
90-218 Łódź

Dział audytów
Sekretariat: 42 655-33-77

503 141 093 Stanisław
507 039  553 Anna
697 034 767 Marcin
609 009 707 Magdalena

 

Zadzwoń do nas. Będzie nam bardzo miło odpowiedzieć na Twoje pytania. Nasz zespół chętnie Ci pomoże.


Możesz skorzystać również z formularza. Zostaw nam wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie.

Zapraszamy.