Czy szpiegostwo przesyłowe dotyczy tylko wielkich korporacji, czy Twoje dane i Twoja prywatność są odpowiednio chronione? Zapewne każda organizacja dokłada wszelkich starań aby tak właśnie było, większość z nas ma świadomość, że informacja to w obecnym modelu biznesowym rzecz najcenniejsza, a zagrożenia związane z jej nieautoryzowanym upublicznieniem są realne i nie dotyczą tylko wielkich, międzynarodowych koncernów. Dzisiejsza technologia daje możliwość infiltracji naszego środowiska biznesowego w bardzo prosty i jednocześnie niedrogi sposób, co wpływa na skalę zjawiska, które w ostatnim czasie przybiera na sile. Zazwyczaj organizacje zabezpieczają swoje zasoby w miejscu ich przechowywania i przetwarzania. Swoją uwagę skupiamy na zabezpieczeniach infrastruktury IT, formalizowaniu procesów tak aby spełniały odpowiednio wysokie standardy bezpieczeństwa np. wdrażanie norm ISO. Niestety coraz częstszym miejscem wycieku danych jest niezabezpieczona przestrzeń fizyczna taka jak samochody, pomieszczenia biurowe, nawet miejsca publiczne jak np. restauracje mogą po zastosowaniu odpowiednich technik operacyjnych stać się źródłem nieautoryzowanej dystrybucji cennych zasobów informacyjnych.

Czy nielegalny podsłuch umieszczony w samochodzie firmowym to coś naprawdę niemożliwego? Niestety nie.            

Jak temu przeciwdziałać? W myśl zasady ogień zwalczaj ogniem proponujemy Państwu wdrożenie pakietu rozwiązań opartych również na działaniach operacyjnych pozwalających wykryć i zneutralizować działania, których celem jest uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do informacji. Nasza oferta obejmuje wszelkie aspekty związanych z działalnością audytową. Jedną z propozycji przygotowanych dla naszych klientów jest audyt operacyjny, w którym wykorzystujemy nasze doświadczenie i umiejętności do sprawnej neutralizacji technik operacyjnych zastosowanych w Państwa przestrzeni, których celem jest uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do chronionych informacji.

Audyt operacyjny jest uzupełnieniem audytu bezpieczeństwa, który skupia się przede wszystkim w obszarach odpowiedniego zabezpieczenia infrastruktury teleinformatycznej i środowiskowej, mającym na celu wykrycie i przeciwdziałanie zagrożeniom dotyczącym zmiany, uszkodzenia, przechwycenia i/lub usunięcia strategicznych dla każdej organizacji danych.

Audyt operacyjny rozszerza kontrolę o zabezpieczenia związane z wyciekiem informacji poza obszarami standardowo zabezpieczonymi ale również podatnymi na inwigilację. Dzięki zastosowaniu metod operacyjnych jest w stanie wykazać nieprawidłowości w obszarach dotychczas nie objętych nadzorem. 

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Wiemy jak i wiemy za pomocą jakich narzędzi przeprowadzić proces audytowy w sposób, który zapewnia osiągnięcie najlepszych wyników końcowych. Nasze zasoby obejmują specjalistyczną wiedzę, oraz certyfikowany sprzęt umożliwiający.: 

  • Wykrywanie podsłuchów,
  • Wykrywanie ukrytych kamer,
  • Wykrywanie lokalizatorów GSM w pojazdach,
  • Testowanie obiektów pod kątem pracy ochrony, zabezpieczeń fizycznych oraz dostępu do miejsc newralgicznych,
  • Pozyskiwanie informacji od źródeł osobowych,  
  • Szkolenia pracowników,
  • Przeprowadzanie akcji prewencyjnych, wzmacniających obraz wdrożonych zabezpieczeń w ocenia pracowników.    

Audyt operacyjny wykonywany jest przez wieloletnich praktyków, byłych funkcjonariuszy Policji Państwowej obecnie w stopniach - Komisarz w stanie spoczynku oraz Aspirant  Sztabowy w stanie spoczynku.

Nasi audytorzy jako funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pracowali w pionach kryminalnych i dochodzeniowo – śledczych w zakresie zwalczania przestępczości kryminalnej jak również przestępczości gospodarczej.

Nasz zespół posiada bardzo szeroką wiedzę na temat metod operacyjnych jak i dochodzeniowych oraz specjalistyczną wiedzę wynikającą ze zdobytych doświadczeń, dotyczącą kontroli operacyjnej, inwigilacji oraz zdobywania informacji od źródeł osobowych jak również doświadczenie w prowadzeniu postępowań karnych, poczynając od zdobywania dowodów, analizy materiałów, aż po przygotowanie dokumentów dla organów ścigania w postaci zawiadomień o przestępstwie.     

Zamów audyt operacyjny już dzisiaj. Skorzystaj z dedykowanego maila: operacyjny[at]ntg.pl